30 maja 2019 roku dzieci i młodzież uczęszczająca na spotkania DKK wyjechała na wycieczkę do Białegostoku.

Pierwszym punktem programu był Teatr Lalek w którym obejrzeliśmy sztukę pt. „Rycerz bez konia”, zwiedziliśmy piwnicę lalek gdzie znajdują się: pacynki, marionetki, kukiełki a także cały wachlarz najprzeróżniejszych masek scenicznych. Byliśmy również na warsztatach gdzie pod czujnym okiem pracowników pracowni lalkarskiej, każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać lalkę i oczywiście zabrać ją ze sobą.

Następnym punktem było zwiedzanie Książnicy Podlaskiej. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni piękną i nowoczesną biblioteką. Największe emocje i zaciekawienie wywołał Dział Zbiorów Specjalnych, w którym można było zobaczyć i dotknąć starodruków, książek pisanych brajlem oraz posłuchać płyt i książki mówionej.