16 grudnia 2016 roku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wystąpili na spotkaniu przedwigilijnym przygotowanym przez Narwiański Ośrodek Kultury. Dzieci i młodzież przedstawiły „Współczesne jasełka”, których motto brzmi:

Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło. I święta. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest by żyć dla powrotu.

DSC06363

Przez scenę przewijały się dobrze znane postaci: Diabeł i Diablica, Maryja z Józefem, Herod, Śmierć czy gromada pasterzy niosących dary nowonarodzonemu Jezusowi. Ciekawe stroje i teksty oraz gra młodych aktorów bardzo spodobały się licznie przybyłej publiczności. Na koniec zaśpiewano dobrze znaną bożonarodzeniową pieśń „Dzwonki brzmią”.