9 maja 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbył się spektakl teatralny dla najmłodszych dzieci pt. „Kwiat paproci”. Przedstawienie było teatralną adaptacją utworu Józefa Ignacego Kraszewskiego. Legenda głosi, że ten, kto kwiat paproci znajdzie, stanie się szczęśliwy i bogaty.

DSC00725

Młody chłopak Jacuś usłyszawszy legendę, postanawia odnaleźć kwiat. Uparty chłopak zamiast bawić się z innymi wyrusza do lasu. Młodzieniec ma mało czasu, ponieważ kwiat paproci kwitnie tylko raz w roku – w noc Świętego Jana.

DSC00755

Umiejętność aktorów prowadzenia z widownią improwizowanego dialogu z wykorzystaniem elementów zabawy doskonale wpłynęła na spontaniczną reakcję widzów, którym spektakl bardzo się podobał.