12 maja 2017 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci.

DSC07549

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Jest miłośniczką psów i kotów, które często są bohaterami jej utworów. W swoich książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o poprawnej polszczyźnie. Autorka podczas spotkania opowiedziała dzieciom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora, na duże znaczenie obrazków w książkach dla najmłodszych. Pisarka czytała również fragmenty swoich książek. Spotkanie przebiegło w niezwykle serdecznej atmosferze, a na zakończenie dzieci mogły zakupić książeczki i zdobyć dedykację autorki. Z pewnością będzie to dla nich niezwykła pamiątka, a czytając w swoich książkach teksty Agnieszki Frączek, będą mogły przypomnieć sobie spotkanie z ich autorką.

DSC07565

Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi posiada w swych zbiorach książki autorstwa Agnieszki Frączek.

DSC07546

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Moderator DKK
Alla Siotkowska