26 stycznia 2018 roku w czasie ferii odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Duch starej kamienicy” Anny Onichimowskiej.

DSC08627

„Duch starej kamienicy” to barwna opowieść o niezwykłym mieszkańcu strychu. Maciek nie jest przeciętnym duchem, co pokazuje chociażby jego imię – bardziej odpowiednie dla człowieka niż przybysza z zaświatów. Nie zachowuje się jak na taką postać przystało. Nie lubi straszyć, chce natomiast pomagać ludziom.

DSC08628

Anna Onichimowska stworzyła nietypowego bohatera i przyjazny dzieciom, pełen humoru świat. W swojej zabawnej opowieści autorka pokazuje, że nawet najdziwniejszy stworek – jakim jest brzydki, ubrany w wysłużony strój duch Maciek – może zyskać akceptację otoczenia i znaleźć przyjaciół.

DSC08630

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 24 lutego 2018 roku i podyskutujemy o książce „Dwa serca do płaczu” Mileny Trziszka.

 

Moderator DKK
Alla Siotkowska