7 czerwca 2018r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Cyberpułapka”, który poruszał problem Cyberprzemocy i Fonoholizmu czyli uzależnienia od telefonów komórkowych.

DSC09149

Bohaterka spektaklu popadła w uzależnienie od Internetu i gier komputerowych. Kolega próbował pomóc koleżance odnaleźć właściwą drogę i wyrwać ją z uzależnienia.

DSC09152

Przedstawione były różne sytuacje wynikające z poruszania się w sieci takie jak: niewłaściwe korzystanie z poczty elektronicznej i Facebooka, hejt w Internecie, zawieranie znajomości przez Internet – „znajomi – nieznajomi”, zabawy z telefonem itp.

DSC09157

Młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzała przedstawienie i brała czynny udział w dyskusji na wspomniany temat. Bardzo chętnie podawała i interpretowała przykłady rozwiązań wynikające w danym momencie z zaistniałego problemu.