30 marca 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyły się po raz piąty z rzędu warsztaty zdobienia pisanek metodą batikową oraz pieczenia „busłowej łapy”, zorganizowane przy współpracy z Przedszkolem Nr 1 w Hajnówce.

Bocian od dawien dawna jest symbolem szczęścia i gdy powracał do gniazda po zimie, według tradycji ludowej starano się go uroczyście powitać. Dlatego to właśnie wtedy gospodynie tradycyjnie piekły „busłowe łapy” - postne ciasto drożdżowe w kształcie bocianich łap. Aby tradycji stało się zadość, wzorem roku ubiegłego na warsztatach w ramach wymiany doświadczeń grupa z Hajnówki uczyła nas piec „busłowe łapy”, a my ich malować tradycyjne pisanki.

Na warsztatach dzieci i dorośli świetnie się bawili malując woskiem tradycyjne pisanki oraz przygotowując samodzielnie ciasto, robiąc, piekąc i degustując „bocianie łapy” .