18 czerwca 2019 roku odbyło się przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano to „Niewidzialny Tonino” Gianni Rodari.

W/w tytułowego bohatera poznajemy podczas lekcji. Jest nieprzygotowany i obawia się wywołania do odpowiedzi. Najchętniej zniknąłby i… tak właśnie się dzieje - Tonino staje się niewidzialny! Niewidzialny dla swoich kolegów, nauczycieli, sąsiadów, przechodniów i niestety również dla swoich rodziców. Chłopiec, korzystając z sytuacji, psoci co niemiara – wszystkie dzieci na pewno rozbawią jego psoty i figle. Ale jak długo można cieszyć się samemu? Tonino zauważa, że nawet tak niesamowita historia, która go spotkała, nie cieszy tak bardzo, ponieważ nie ma z kim dzielić swojej radości, nikt go nie dostrzega. Po pewnym czasie marzy tylko o tym, aby przytulić się do mamy. Książka uczy również dzieci zwracania uwagi na innych, słabszych, mniej przebojowych, czasem odrzucanych w grupie. Pomaga, poprzez wczucie się w rolę bohatera, wyobrazić sobie, co czuje i co mogą czuć inni, kiedy doskwiera im samotność. „Miło jest być wśród przyjaciół – myśli teraz Tonino - w domu, w szkole, na podwórku. Być wśród przyjaciół i robić wszystko razem. Najgorszą rzeczą na świecie jest  samotność”. Godna polecenia książka dla wszystkich.

Następnie odbyło się podsumowanie działalności DKK w roku szkolnym 2018/2019. Pani Dyrektor Anna Andrzejuk-Sawicka wraz z moderatorem DKK Panią Allą Siotkowską wręczyły wszystkim uczestnikom klubu dyplomy oraz upominki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną. 

 Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się po wakacjach 28 września  2019 roku.

                                                                                Moderator DKK

                                                                                Alla Siotkowska