21 grudnia 2019 roku odbyło się  kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Kraina Wiecznych Jezior” Andrzeja Gręziaka

Pewne niesforne rodzeństwo z zachowaniem i nawykami typowymi dla nastolatków trafia w sam środek Pojezierza Mazurskiego, by spędzić tu kilkanaście dni wakacji. Już w czasie podróży z rodzicami czują beznadzieję tego pomysłu, tęskniąc za wolnością i konsolą do gier. Wychowani w wielkim mieście, są początkowo zaskoczeni kojącym działaniem tamtejszej natury i ciszy. Drżąc ze strachu przed nudą, wpadają na szalony pomysł wypłynięcia kajakami pod nieobecność opiekunów. Początek burzy na środku jeziora okazuje się być początkiem ich prawdziwej przygody, a raczej kursu przetrwania w równoległej, pięknej, ale i przerażającej rzeczywistości. Dwójka dzieciaków, wciągnięta do krainy umarłych zostaje zaangażowana w pewną misję i musi wykazać się odwagą, hartem ducha oraz umiejętnością sterowania latającymi maszynami. Poznając osobliwych mieszkańców tej krainy, młodzi bohaterowie przekonają się, co oznacza wspólna walka o przetrwanie rzeczywistości, która zmienia się w zastraszającym tempie.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 31 stycznia 2020 roku i podyskutujemy o książkach dowolnie wybranych do przeczytania przez klubowiczów.

                                                           Moderator DKK

                                                            Alla Siotkowska