79 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na rozkaz komendanta głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. By uczcić ten dzień, rozmawialiśmy z dziećmi podczas wakacyjnych zajęć w Bibliotece w Narwi o minionych czasach i wydarzeniach z tamtych lat. Tematykę Powstania Warszawskiego doskonale przybliżą książki dostępne w naszej bibliotece np. z serii „Wojny dorosłych - historie dzieci”: „Mój tato szczęściarz”, „Wszystkie moje mamy”, „Mała wojna” a także lektura: „Kamienie na szaniec” oraz wiele, wiele, innych. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy po literaturę.Żeby nie było tak poważnie i smutno wyszliśmy przed budynek biblioteki porysować kredą na kostce brukowej oraz pobawić się w gry i zabawy naszych dziadków.