×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]images[ROOT]obrazki_stron[ROOT]wydarzenia[ROOT]2023[ROOT]spotkanie _z_A_Gawlem.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

10 listopada 2023 roku w Fili Bibliotecznej w Trześciance odbyło się spotkanie autorskie z dr. Arturem Gawłem – etnografem, wieloletnim badaczem kultury ludowej, a w szczególności drewnianego zdobnictwa domów na Białostocczyźnie. Spotkanie zrealizowano przy współpracy z Fundacją ONI TO MY, w ramach projektu „Wieczorki białoruskie”. Celem spotkania było ukazanie niezaprzeczalnego uroku drewnianego budownictwa związanego z Podlaskim krajobrazem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o drewnianej zabudowie oraz o motywach zdobniczych występujących na podlaskiej wsi. Pod koniec spotkania rozgorzała dyskusja oraz można było nabyć najnowsze wydanie książki "Zdobnictwo drewnianych domów na Białostocczyźnie".

GALERIA ZDJĘĆ      

{gallery}obrazki_stron/wydarzenia/2023/spotkanie _z_A_Gawlem{/gallery}