17 lutego 2024 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem rozmawialiśmy o książce "Zaklęcie na "w" Michała Rusinka. Jest to książka, która opowiada historię małego Włodka, któremu pewnego roku kończą się wakacje, a zamiast szkoły zaczyna - wojna. Chłopiec nie bardzo wie czym ona jest, ale ponieważ dorośli mówiąc o niej ściszają głos, domyśla się, że to zaklęcie jakiegoś złego czarnoksiężnika. Zaklęcie, które sprawia, że ze świata znikają kolory i staje się on czarno-biały. Wojenne przygody Włodka bardzo zaciekawiły członków naszego klubu i sprowokowały do wielu pytań: Czy takie zaklęcie niszczy świat? Czy wojna jest dla dzieci? Kogo można uznać prawdziwym bohaterem? Między innymi na te pytania próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć. Dalsza część spotkania przy zabawach oraz słodkim poczęstunku, przebiegła w bardzo radosnej atmosferze.

GALERIA ZDJĘĆ