10 maja 2024 r. obchodziliśmy Jubileusz 50-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi. Był to jubileusz od pierwszego wpisu w nowej księdze inwentarzowej, po spaleniu poprzedniej Biblioteki, która mieściła się w Synagodze. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji oraz wystawy zdjęć z działalności Biblioteki i realizowanych przez nią projektów. Dużą niespodzianką był film zrealizowany przez Panią Marzenę R. pt. "Krótka historia Gminnej Biblioteki" we wspomnieniach mieszkańców i bibliotekarzy pamiętających dawną historię. Na bazie tekstów Pani Alicji S. (emerytowanej bibliotekarki) czytelnicy naszej Biblioteki: Ola K. i Szymon O. przygotowali "Scenkę jubileuszową" a Dyskusyjny Klub Książki scenkę pt. "W Bibliotece fajnie mamy". Korzystając z okazji, że 8 maja obchodzony był Dzień Bibliotekarza, wręczono wszystkim osobom, które pracowały oraz pracują w tym zawodzie symboliczne kwiaty. Nie mogło zabraknąć podziękowań: sponsorom, instytucjom i zakładom współpracującym z biblioteką, a także stowarzyszeniom oraz organizacjom pozarządowym wspierającym działalność biblioteczną. Uroczystość uświetnił koncert Pani Ewy A. , chóru "HARMOŃ" z Łosinki; "CHABRY" z Narwi oraz Zespołu "RECZEŃKA" z Koźlik. Uwieńczeniem uroczystości był tort oraz poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Narwi pod kierownictwem Pani Ewy Ś. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie, życzenia, kwiaty, prezenty, miłe słowa, wsparcie, życzliwość oraz pomoc w realizacji zamierzonych celów i zadań.