W maju 2008 roku w ramach projektu "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi zostało uruchomione CENTRUM KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ.

 Centrum kształcenia Wioska Internetowa 

Gminne Centrum Kształcenia to nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa. Jest to placówka o charakterze oświatowym, zapewniająca możliwość ustawicznego kształcenia w formie on-line celem uzupełnienia lub podwyższenia poziomu wiedzy i kwalifikacji.

 Centrum kształcenia Wioska Internetowa 

Centrum Kształcenia jest odpowiednio przystosowane i wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu (10 stanowisk komputerowych oraz serwer) oraz tzw. biblioteczkę multimedialną (pakiet komputerowych programów edukacyjnych, w tym encyklopedie, słowniki, atlasy). Stwarza również możliwość nieodpłatnego dostępu do stworzonej na potrzeby projektu platformy e-edukacyjnej.

 Centrum kształcenia Wioska Internetowa 

Z pakietu oferowanych w Centrum usług może skorzystać każda osoba zamieszkująca tereny wiejskie, zainteresowana zdobywaniem i uzupełnianiem swojej wiedzy. Cyklicznie odbywać się będą tutaj również krótkie bezpłatne szkolenia z zakresu podstaw obsługi komputera, sposobów poruszania się na rynku pracy a także uruchamiania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki ostatniemu przyszli przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak krok po kroku założyć własną firmę i gdzie szukać środków na rozpoczęcie działalności biznesowej. Wszelkie niezbędne informacje podawane będą w sposób usystematyzowany i bardzo przystępny.

 Centrum kształcenia Wioska Internetowa 

GODZINY OTWARCIA:

Wtorek, Czwartek, Piątek 9.00 - 19.00
Środa 9.00 - 18.00
Sobota 9.00 - 17.00
Niedziela, Poniedziałek Nieczynne

ZAPRASZAMY SERDECZNIE 

Projekt "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich" został zrealizowany przez Fundację Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia i Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Optoland S.A. Gmina Narew jest partnerem w niniejszym projekcie. Projekt został w 100% sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Łączna wartość projektu to 100 800 zł.

 logo wioska internetowa