2 września 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

DSC08069

Narodowe Czytanie zainicjowane zostało przez Prezydenta RP od 2012 roku lekturą "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry. Podczas następnych edycji przeczytano kolejno: w 2014 r. "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, w 2015 - "Lalkę" Bolesława Prusa, a w 2016 "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

DSC08065

W tym roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wzorem roku ubiegłego w warszawskim Ogrodzie Saskim Para Prezydencka rozpoczęła czytanie do którego przyłączyło się wielu znanych aktorów.

DSC08076

Również w bibliotece w Narwi członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z bibliotekarzami przystąpili do tej akcji i głośno czytali fragmenty „Wesela”

 

{gallery cols=5 rows=3}obrazki_stron/wydarzenia/2017/czytanie{/gallery}