Dnia 30 września 2017 roku Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wznowił swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Wzorem roku ubiegłego spotkania będą odbywać się w ostatnią sobotę miesiąca. Klubowicze otrzymują raz w miesiącu jedną książkę do przeczytania i ta pozycja jest obiektem dyskusji. Na spotkaniu wspólnie ustaliliśmy plan działalności naszego Klubu w tym roku szkolnym i oczywiście dyskutowaliśmy nad nowo przeczytaną książką Puleo Alessio pt. "Moje serce należy do ciebie".

DSC08232

Ta książka jest dobra dla wszystkich młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie i tych trochę starszych, którzy już wiedzą na czym ono polega. Jest to piękna historia młodzieńczej miłości w bardzo romantycznym wydaniu, rozgrywająca się jednak we współczesnych i bliskich życia realiach. Przedmowę do książki napisał popularny autor Federico Moccia.

W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie jest w stanie przeciwstawić się uczuciu. Alex jest pewien, że nic ich nie rozłączy, dopóki się nie dowiaduje, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną wadę serca. Jej jedyną szansą jest przeszczep. W dniu egzaminu maturalnego Alex odbiera telefon ze szpitala z informacją, że Ylenia jest umierająca. Wybiega zrozpaczony na ulicę... Sam ginie w wypadku samochodowym.

„Moje serce należy do ciebie” to ujmująca opowieść o życiu i śmierci. O odwadze i poświęceniu, o miłości, która jest w stanie pokonać wszystko.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 28 października 2017 roku, na które zapraszamy wszystkich chętnych lubiących czytać książki. Podyskutujemy o książce Anny Onichimowskiej pt. "Krzysztofa Pączka droga do sławy”

 

Moderator DKK
Alla Siotkowska

 

{gallery cols=5 rows=3}obrazki_stron/wydarzenia/2017/spotkanie_dkk_3009{/gallery}