Spektakl profilaktyczny – „Inna strona życia” na który zostali zaproszeni do GBP w Narwi w dniu 29 września 2017r. uczniowie klas 7 oraz II i III Gimnazjum – dostarczył im wiedzy na temat używek i obalił mity na ich temat.

 DSC08229

Bohater spektaklu – Bartek, chodził do szkoły, do klasy sportowej, żył w przeciętnej rodzinie... Jego życie było takie samo, jak życie wielu z nas. Myślał, że od jednego piwa, jointa nie popada się w nałóg...

DSC08225

Uczniowie zostali pobudzeni do refleksji nad własną tożsamością i przynależnością do różnych grup. Przyjrzeli się doświadczeniom związanym z wykluczeniem i nierównym traktowaniem. Zdobyli wiedzę dotyczącą mechanizmu funkcjonowania stereotypów, uprzedzeń i różnych form uzależnienia. Wiele osób pewnie uznało to spotkanie za niepotrzebne, i bardzo dobrze, bo oznacza to, że nie mają problemów w domu, w szkole, ze sobą. Dla niektórych jednak, mogło być ostrzeżeniem przed zgubnym wyborem, wyborem dokonanym w sytuacji odrzucenia przez dorosłych i rówieśników.

 

GALERIA ZDJĘĆ
{gallery cols=5 rows=3}obrazki_stron/wydarzenia/2017/profilaktyczny{/gallery}