2 listopada 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się koncert młodego barda Jauhiena Barysznikawa w ramach dwudziesto czwartej edycji Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Bardauskaja Vosień”.

DSC08394

Festiwal stara się odzwierciedlać aktualny stan białoruskiej piosenki autorskiej we wszystkich jej formach, łącząc w sobie wiele stylów i kierunków. Wśród uczestników festiwalu są zarówno klasyczni bardowie, jak i bluesmani, akustyczne zespoły rockowe, folk-rockowi wykonawcy i wielu innych przedstawicieli białoruskiej muzyki autorskiej.

DSC08395

Muzyk zaprezentował utwory do wierszy znanych białoruskich poetów. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać muzyki płynącej z głębi duszy i strun gitary.

DSC08407

Na zakończenie koncertu Dyrektor GBP Anna Andrzejuk-Sawicka podziękowała za bogate doznanie kulturalne i udany występ.

 

 GALERIA ZDJĘĆ
{gallery cols=5 rows=3}obrazki_stron/wydarzenia/2017/bardy{/gallery}