4 listopada 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Krzysztofa Pączka droga do sławy” Anny Onichimowskiej.

Bohaterem książki jest dziesięciolatek, który marzy o tym, by stać się sławnym człowiekiem. Czwartoklasista pokazuje, że nie łatwo jest wybrać odpowiednią drogę do sławy, która spełniłaby jego oczekiwania. Często należy brać pod uwagę swoje predyspozycje.

DSC08431

W bardzo humorystyczny sposób ukazane są jego przygody z codziennego życia. Książka napisana jest w formie pamiętnika, prostym dziecięcym językiem, z ciekawą fabułą.

Główny bohater Krzysztof opisuje swoje relacje z rodziną i przyjaciółmi. Przeżyte przez niego przygody sprawiają, że często zmienia zdanie. Raz chce zostać aktorem, innym razem narciarzem, żonglerem, magikiem. W ostateczności stwierdza, że skoro tak łatwo pisze mu się pamiętnik, to na pewno zostanie sławnym pisarzem. A dlaczego tak często zmienia zdanie musicie zajrzeć do książki.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 2 grudnia 2017 roku i podyskutujemy o książce „Tańczące czarownice” Wioletty Piaseckiej.

 

Moderator DKK
Alla Siotkowska

 

{gallery cols=5 rows=3}obrazki_stron/wydarzenia/2017/spotkanie_dkk_0411{/gallery}