2 grudnia 2017 roku odbyło się jedno z wielu spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Tańczące czarownice” Wioletty Piaseckiej.

DSC08507

To wzruszająca opowieść, w której autorka ukazuje historię małej odważnej dziewczynki. Weronika od dłuższego czasu zmaga się z chorobą. Szpital staje się jej drugim domem. Choć jest bardzo dzielna, w jej serduszku powoli rodzi się niepokój. Chciałaby biegać, bawić się jak inne dzieci. Pewnego wieczoru odwiedza ją tajemnicza postać i zabiera na wzgórze, na którym mieszkają tylko dobre czarownice. Dziewczynka jest nimi oczarowana. Zapomina o chorobie i pomaga im w trudnej, codziennej pracy, ale czy one potrafią pomóc jej?

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 16 grudnia 2017 roku i podyskutujemy o książce „Niepełka” Doroty Schrammek.

Druga część spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była poświęcona tradycjom andrzejkowym. Na początku poznano historię tradycji i wróżb wykonywanych w przeszłości przez kawalerów w Katarzynki (wieczór poprzedzający imieniny Katarzyny, czyli 25 listopada) i panny w Andrzejki (wieczór poprzedzający 29 listopada). Później odbyły się wróżby andrzejkowe. Dzieci i młodzież z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brały w nim udział. Chciały poznać co je czeka w przyszłości. Bibliotekarki przygotowały mnóstwo nowych wróżb andrzejkowych między innymi: drzewko szczęścia, wróżby z kubeczkami, andrzejkowa numerologia, magia kolorów, wróżba z monetą.

DSC08552

Dalej wszystko potoczyło się lawinowo – buty dały odpowiedź, kto jako pierwszy weźmie ślub, a przebite serce – jak będzie miał na imię współmałżonek. Lanie wosku zaś wzbudziło duże emocje, gdyż każdy uczestnik zobaczył w swoich figurkach niesamowite obrazy.

DSC08568

Andrzejki okazały się wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji zarówno dzieciom jak i organizatorom. Ponieważ wszystkie wróżby miały pozytywne znaczenie, dzieci bardzo dobrze się bawiły a dzień upłynął w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

 

Moderator DKK
Alla Siotkowska

 

{gallery cols=5 rows=3}obrazki_stron/wydarzenia/2017/spotkanie_dkk_0212{/gallery}