16 grudnia 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Niepełka” Doroty Schrammek.

To bardzo mądra powieść młodzieżowa. Powieść o akceptacji, prawdziwej pasji, a także o tym, że życie bywa przewrotne i czasami szykuje nam coś, czego się zupełnie nie spodziewamy. Bohaterowie powieści, czyli zarówno Weronika, jak i Kinga i jej koleżanki to typowe nastolatki. Myślę, że wiele młodych dziewczyn podczas lektury tej pozycji odnajdzie w nich siebie. Książka porusza ważne tematy nastolatków.

„Niepełka” to powieść, która niesie w sobie cenne przesłanie – tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka. Nie traktujmy innych gorzej, tylko dlatego, że coś im się udało lepiej od nas, albo dlatego, że wyróżniają się pośród swoich rówieśników. Nie zadawajmy im cierpienia, nie wyrządzajmy im krzywdy, ale sprawmy, by czuli się jak normalni ludzie.

Zachęcam do przeczytania, gdyż warto.

DSC08616

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 26 stycznia 2018 roku i podyskutujemy o książce „Duch starej kamienicy” Anny Onichimowskiej.

Druga część spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była poświęcona tradycjom Bożonarodzeniowym i wspólnym śpiewaniem kolęd.

DSC08618

 

Moderator DKK
Alla Siotkowska

 

{gallery cols=5 rows=3}obrazki_stron/wydarzenia/2017/spotkanie_dkk_1612{/gallery}