Pan Bogdan Dudko autor książki pt. „Bubuś Puchaczek” przyjechał 15 lutego 2018r. do Gminnej Biblioteki w Narwi na spotkanie autorskie z uczniami klas III Szkoły Podstawowej. Opowiadał o sowach, które zamieszkują w okolicznych lasach. Okazało się, że uczniowie mają całkiem sporą wiedzę o tych ptakach. Wiedzą, że sowy najczęściej polują na gryzonie, największą sową jest puchacz a najmniejszą sóweczka. Panie bibliotekarki aby urozmaicić spotkanie przygotowały kolorowanki z wizerunkiem sów i modelinę z której dzieci bardzo chętnie lepiły sowy i inne leśne zwierzęta. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do pracy i po niespełna godzinie można było zobaczyć efekty ich pomysłu i talentu. Podczas spotkania autor podpisywał dedykacje na zakupionych książeczkach. Na pamiątkę zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

DSC08685

Tradycyjnie panie bibliotekarki zachęcały do czytania książek. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja o ptakach i zwierzętach