24 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Dwa serca do płaczu” Mileny Trziszka.

DSC08706

Wiktoria (główna bohaterka książki) ma trzynaście lat i poczucie, że stała się kimś niepotrzebnym, zbędnym, kimś, kogo inni nie dostrzegają. Dlatego postanawia pisać bloga.
„Cokolwiek sobie myślicie, wiedzcie, że robię to wszystko z wielkiej konieczności. Chodzi o moje przeżycie!!!”

DSC08707

A przeżyć nie jest łatwo, bo rodzinę Wiktorii nawiedza prawdziwa rewolucja. Dziewczynę czeka wielka przeprowadzka. Będzie też musiała przemeblować całe swoje życie, a przy tym: nie stracić wiary w siebie, podtrzymać na duchu tych, którzy mają jeszcze gorzej, wspierać przyjaciółkę na planie filmowym, ratować zagrożony związek drugiej przyjaciółki… W dodatku na horyzoncie pojawia się Zielonooki Bandyta i Wiktoria, która postanowiła nie łączyć pechowej trzynastki z miłością, zaczyna się wahać…

DSC08708

„Dwa serca do płaczu” to powieść o trudnym ale pogodnym dorastaniu, o samodzielności i wielkiej odwadze oraz o szlachetności w niecodziennych sytuacjach. Trzynasty rok życia jest dla Wiktorii pełen wrażeń, to rok rozstrzygających o jej życiu decyzji. Poznaj jej historię…

DSC08709

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 24 marca 2018 roku i podyskutujemy o książkach dowolnie wybranych w bibliotece przez członków DKK.

 

Moderator DKK
Alla Siotkowska