W piękny słoneczny dzień 16 czerwca 2018 roku młodzież uczestnicząca w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki, aktywni czytelnicy oddziału dla dzieci oraz bibliotekarze Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi wzięli udział w rajdzie rowerowym do miejscowości Gramotne.

W sobotni poranek uczestnicy zebrali się przed budynkiem Biblioteki w Narwi aby wspólnie wyruszyć w trasę.

DSC09158

Na grupę czekało sporo atrakcji oraz ambitne zadanie przejechania 12 km po niebieskim szlaku rowerowym „Do Puszczy Ladzkiej”. Wykonanie zadania nie sprawiło młodzieży żadnego problemu, gdyż po godzinie jazdy grupa dotarła do gospodarstwa agroturystycznego „U Sienkiewiczów” we wsi Gramotne. Z uczestnikami rajdu przywitali się gospodarze obiektu, Państwo Irena i Mirosław Sienkiewicz.

DSC09166

Gospodarz zaprzągł do wozu klacz i wraz z połową grupy udał się na przejażdżkę po lesie. Pozostała część uczestników zajęła się zwiedzaniem obejścia, gdzie zapoznała się z bardzo przyjaznymi pieskami, kotkiem a także królikami i konikami polskimi, które chętnie przyjmowały z ich rąk świeżo zerwaną trawę. po powrocie z lasu nastąpiła wymiana. Dzięki przejażdżce furmanką panie bibliotekarki przypomniały sobie lata młodzieńcze, a niektóra młodzież dopiero co poznawała ten sposób transportu.

DSC09191

Po krótkim instruktażu oraz zaprezentowaniu prawidłowej postawy strzelniczej pod czujnym okiem gospodarza odbyły się zawody strzelania do tarczy z wiatrówki oraz łuku.Kkażdy chętny mógł spróbować swoich sił i chociaż nie wszystkie strzały trafiały w tarczę, było zarówno dużo śmiechu jak i zadowolenia z uzyskanych wyników.

DSC09214

Po sportowych emocjach nadeszła pora na konsumpcję pieczonych przy ognisku kiełbasek.

DSC09222

Na zakończenie cała grupa zrobiła pamiątkowe zdjęcie.

DSC09273

Uczestnicy wycieczki pożegnali się z gospodarzami oraz ich zwierzętami i udali się w drogę powrotną. Grupa po niecałej godzinie jazdy była już w Narwi. Zadowoleni z wyjazdu uczestnicy pożegnali się z opiekunami i organizatorami szczęśliwi rozjechali się do swoich domów, prosząc o organizację jeszcze podobnego wyjazdu w inne ciekawe miejsca naszej gminy.