30 listopada 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Wielki wybuch czyli K. kontra K.” Barbary Kosmowskiej i Grzegorza Kasdepke.

Głównymi bohaterami tej powieści są Ksenia oraz Kryspin. Dziewczyna jest przeciętną nastolatką, która nie zna się na modzie, co często prowadzi do zabawnych sytuacji. W przyszłości chciałaby zostać detektywem. Próba zliżenia się do nowej, jąkającej się uczennicy prowadzi do odrzucenia Kseni przez dotychczasowe przyjaciółki.

Drugi z bohaterów Kryspin ma jedenaście lat. Od pierwszej klasy szkoły cierpliwie znosi mało dowcipne żarty kolegów na swój temat. W ich oczach jest ofermą , nie umie się bowiem bić , nie lubi piłki nożnej, chętnie zaś czyta książki. Bohaterowie mają też rzadko spotykane imiona, co jest kolejnym usprawiedliwieniem poczynań ich kompanów.

Ksenia i Kryspin choć nie znają się osobiście grają w internetową grę ,,Gwiezdni rycerze’’ ,w której są mistrzami. Współpracując podbijają kolejne planety. Korespondują pisząc do siebie maile. Piszą o swoich codziennych sprawach, koloryzując i przedstawiając się jako odważnych, dowcipnych, popularnych, radzących sobie z niejednym problemem nastolatków. W pewnym momencie bohaterowie postanawiają się spotkać. Wydarzenia , które do tego doprowadzą są i zabawne i dramatyczne.

DSC00043

Polecam tę książkę, gdyż przedstawia ona realia z życia nastolatków, problemy z którymi borykają się na codzień.
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 22 grudnia 2018 roku i podyskutujemy o książce Grażyny Bąkiewicz „Syn złodziejki”.

Moderator DKK
Alla Siotkowska