Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

30 listopada 2019 roku odbyło się kolejne  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Na pomoc, Patycjo!” Agnieszki Urbańskiej.

DSC02247

„Na pomoc, Patycjo!”, tak właśnie wszyscy nazywają rezolutną bohaterkę, która na swojej ulicy Promykowej rozświetla codzienność wielu ludzi i zwierząt.To jedna z tych pozytywnych książek, która pokazuje, że wielkie, dobre serce może zmienić rzeczywistość.
Nie sposób wymienić wszystkich przygód przebojowej Patycji, która prostotą, naturalnością i otwartością zjednała sobie wszystkich w okolicy. Ta lektura z pewnością przyniesie naszym pociechom wspaniałą rozrywkę, dobry humor, jednak nie do przecenienia jest też rola wychowawcza, jaką spełni. Najkrócej mówiąc książka, pokazuje, że warto być dobrym. Warto starać się dobrem zwalczać zło, nie dać się zmylić pozorom, być życzliwym i bezpośrednim. Można w ten sposób nie tylko zjednać sobie przyjaciół, ale dodatkowo zwyczajnie pokolorować świat ludzi, dla których życie straciło barwy. Przy czym nie jest to tylko dobry uczynek, ale po prostu świetna zabawa. Warto pielęgnować w sobie prostolinijność, która jest zdecydowanie lepsza niż wszelkie pozy i jakakolwiek przesada.
„Na pomoc, Patycjo!” będzie też świetnym pomysłem na książkę świąteczną, a to dlatego, że ostatnie opowiadanie dotyczy koncertu dla dzieci ze szpitala onkologicznego, który odbywa się właśnie w przeddzień Bożego Narodzenia, co po pełnych śmiechu i energii przygodach, wprowadza element zadumy i tego świątecznego spowolnienia .

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 21 grudnia  2019 roku i podyskutujemy o książce  Andrzeja Gręziak „Kraina Wiecznych Jezior”.

                                                            Moderator DKK

                                                                        Alla Siotkowska