17 lutego 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu warsztatów realizowanych w ramach projektu pt. „Żyj kolorowo – marzenia najbarwniejsze miej”. Projekt ten został zrealizowany przez Koło Przyjaciół Biblioteki w ramach programu Działaj Lokalnie VII wdrażanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Spotkanie otworzyła dyrektor GBP Anna Andrzejuk-Sawicka, która powitała wszystkich przybyłych gości oraz podziękowała sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe realizowanego projektu. Szczególne podziękowania skierowano do :

  • Banku Spółdzielczego w Narwi
  • Firmy „Narmet” z Narwi – Andrzej Ostaszewski
  • Fermy Drobiu z Chrabostówki – Marzena i Walenty Sadowscy
  • Firmy Budowlanej „AMMA” – Mirosław Romaniuk
  • Usługi weterynaryjne w Narwi – Leon Wasiluk

Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Następnie Wiceprezes Stowarzyszenia Jerzy Sirak podziękował za realizację tak interesującego projektu. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki.

W ramach projektu osoby dorosłe z Gminy Narew uczestniczyli w następujących zajęciach warsztatowych :

  • Warsztaty quilingu
  • Warsztaty zdobnictwa przedmiotów szklanych
  • Warsztaty wykonywania ozdób z filcu
  • Warsztaty wytwarzania biżuterii
  • Warsztaty sztuki kulinarnej

Przy muzyce zespołu Art-Pronar wszyscy zebrani uczestniczyli w degustacji potraw przygotowanych w ramach warsztatów sztuki kulinarnej.

Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Trwałym rezultatem projektu jest wystawa prac w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wykonanych podczas warsztatów, którą można zwiedzać w godzinach pracy biblioteki, folderek opisujący realizację projektu oraz zbiór przepisów potraw regionalnych, który otrzymali wszyscy uczestnicy.

Projekt „Żyj kolorowo – marzenia najbarwniejsze miej” zrealizowało Koło Przyjaciół Biblioteki działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Był on współfinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Działaj Lokalnie VII, który wdraża Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

 logo polsko amerykańska fundacja wolnościlogo dzialaj lokalnielogo euroregion puszcza białowieskalogo akadademia rozwoju filantropii

GALERIA ZDJĘĆ