W lutym 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu „Żyj kolorowo – marzenia najbarwniejsze miej”. Tym razem były to warsztaty sztuki kulinarnej, które prowadziła Pani Ewa Świentuchowska.

Warsztaty sztuki kulinarnej

Uczestnicy warsztatów przygotowywali na zajęciach tradycyjne potrawy według przepisów naszych babć oraz przyniesionych przez uczestników. Pod czujnym okiem instruktorki powstawały smakowite dania regionalne, między innymi swojskie wędliny i rolady, tradycyjne pierogi, babka ziemniaczana, śledzie, sosy, sałatki oraz pączki i ciasta. Degustację potraw zaplanowano podczas otwarcia wystawy prac wykonanych przez uczestników projektu.

Warsztaty sztuki kulinarnej

Projekt „Żyj kolorowo – marzenia najbarwniejsze miej” realizuje Koło Przyjaciół Biblioteki działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Jest on współfinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Działaj Lokalnie VII, który wdraża Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

 logo polsko amerykańska fundacja wolnościlogo dzialaj lokalnielogo euroregion puszcza białowieskalogo akadademia rozwoju filantropii

GALERIA ZDJĘĆ