28 kwietnia 2018 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej. Książka nad którą dyskutowano to „Więcej niż klub” Pawła Beręsewicza.

DSC09023

Tytuł nawiązuje do klubu, w którym grają bohaterowie książki – Filip (Messi) i Marek (Ronaldo). Z drugiej jednak strony może nawiązywać do motto Barcelony, o której w książce jest dość sporo, między innymi o klubie, juniorach i La Masii.
Książka opowiada o chłopcach grających w Wojewódzkiej Lidze Przyszłych Gwiazd, w klubie GKS Frutex Pięknogóra. Wyniki nie były za dobre, zespół był nawet na ostatnim miejscu. Po wycofaniu się sponsora przez pożar w mieście i przyjściu do klasy pewnej Ewy, wszystko się zmieniło.

Ewa stała się agentką trzech młodych piłkarzy, wzięła na siebie rolę kierowniczki zespołu i potrafiła załatwić wiele spraw m.in ciepłą wodę w prysznicach, zmianę gospodarza meczu, trenera czy transfer zawodnika.

DSC09035

W pewnym momencie pojawia się trener, który jest nauczycielem w szkole i grał kiedyś w La Masii z Messim. Pod jego wodzą drużyna się podnosi i wygrywa Mistrzostwo. Na mecz przyjeżdża jego znajomy – agent z Barcelony. Do szkółki dostaje się Filip, który nie może się zdecydować czy wyjechać. Książka pełna przygód.

Następnie spotkanie przeniosło się pod wiatę przy bibliotece, gdzie dzieci czytały „pod chmurką” na głos książkę Joanny Krzyżanek „Cecylka Knedelek i ulica Naleśnikowa” . Plenerowemu czytaniu towarzyszyły inne atrakcje: spacer po ulicach Narwi oraz słodki poczęstunek w postaci lodów.

DSC09039

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 26 maja 2018 roku i podyskutujemy o książce Elżbiety Rdzeń „Dziewczyna o kruchym sercu”.

 

Moderator DKK
Alla Siotkowska